اينترنت اشیا

آخرین خبرها از اینترنت اشیا

اینترنت اشیا یکی از برجسته ترین ترندهای روبه رشد فناوری است که در سال های اخیر ظهور کرده است. به زبان ساده، اینترنت که روزی به شبکه گسترده رایانه‌ها اطلاق می‌شد امروزه شامل ارتباط دیجیتالی دستگاه‌هایی با هر ابعاد و شکلی شده است از خودرو گرفته تا لوازم آشپزخانه و حیوانات و گیاهان و هر آنچه در این جهان وجود دارد.
مانند همه جنبه های زندگی ما،  روند اینترنت اشیا نیز متاثر از همه گیری کوید-19 شده است. در جهانی که تماس انسان‌ها محدود شده است، یکی از راههای ارتباط افراد با یکدیگر در قالب اینترنت اشیا است. در اینجا به روندهایی از تکنولوژی اینترنت اشیا می‌پردازیم که بیشترین اثرگذاری را در این زمینه دارند.
• سرمایه گذاری در زمینه بهداشت و درمان در اینترنت اشیا به سرعت افزایش می یابد.
در حالیکه پیش بینی می‌شد در پی شیوع ویروس کرونا در آمریکا 36 میلیون بار از خدمات ویزیت مجازی استفاده شود؛ این عدد در واقعیت نزدیک به یک میلیارد بار ویزیت آنلاین رسیده است. همین آمارها حاکی از آن هستند که حوزه سلامت یکی از روندهای مهم اینترنت اشیا در 2021 خواهد بود.
• اینترنت اشیا به معنای بهره‌وری بیشتر کار کردن از منزل
کار کردن از منزل در حال حاضر به امر عادی برای افراد بدل شده است. با توجه به تکنولوژی هایی مثل پلت فرم Virtual Stage مایکروسافت و سنسورهای Azure Kinect میتوان انتظار داشت که روند ساخت ابزارهای کمکی برای افزایش بهره‌وری دورکاری، در سال 2021 نیز ادامه خواهد داشت.
• اینترنت اشیا در خرده فروشی
پیش بینی ها حاکی از آن است که در سال 2021 به کمک اینترنت اشیا شاهد ایجاد مدل‌های نوآورانه‌ای در خرده فروشی‌ها باشیم از جمله سوپرمارکت‌های خودکار آمازون، پرداخت‌های بدون تماس و ایجاد جامعه بدون پول نقد. پیشرو اینترنت اشیا در خرده فروشی پروژه دش باتن آمازون میباشد.
• اینترنت اشیا در شهر هوشمند
فناوری اینترنت اشیا به مقامات و کسب و کارها اجازه می‌دهد تا الگوهای مصرف و رفتار کاربران را بهتر درک کنند و همچنین اقدامات ایمنی و استراتژی‌های واکنش اضطراری را با کارآیی بیشتری برنامه ریزی کنند.
همانطور که میدانید از مهمترین زیرساخت‌ها برای فراهم شدن بستر گسترش اینترنت اشیا، خدمات اینترنت پرسرعت و اپراتورهای مجازی تلفن همراه هستند. سامانتل اولین FULL MVNO ایران، همواره با ارائه خدمات با کیفیت از جمله اینترنت پرسرعت ارزان، سعی در ایجاد زیرساختی برای گسترش اینترنت اشیا داشته است.
منبع: Forbes

افزودن نظر جدید

avatar