جهش 40 درصدی استفاده از اپلیکیشن های تلفن همراه

آمارها حاکی از آن است که همه‌گیری بیماری کرونا و اجرای قرنطینه‌های گسترده از سوی دولت‌ها و خانه‌نشینی مردم، باعث تغییر الگوهای استفاده از برنامه‌های تلفن همراه شده است. آمارهای جهانی نشان میدهد که استفاده از برنامه‌های تلفن همراه در دوران همه‌گیری کرونا و قرنطینه، نسبت به مدت مشابه سال قبل، 40% افزایش داشته است و این امر ناشی از اوقات بیکاری زیاد افراد در زمان قرنطینه خانگی بوده است. این خانه‌نشینی در ایران نیز مانند سایر نقاط جهان رخ داده است و به همین دلیل شاهد افزایش مصرف اینترنت‌های مختلف از جمله سیم کارت دیتا بوده‌ایم. در این مدت افراد همواره به دنبال شارژ اینترنت ارزان بوده‌اند.
با نگاهی به آمارها در سطح جهان در میابیم که بیش از 80% کاربران گوشی‌های تلفن همراه هوشمند دارندگان گوشی اندروید هستند و جالب است که همچنان با وجود قرنطینه جهانی، دانلود برنامه‌های موبایلی غیربازی، بیشتر از بازی‌های موبایلی بوده است. این حجم استفاده از اینترنت به دلیل در دسترس عموم بودن سریعترین اینترنت تلفن همراه در سطح جهان می‌باشد. اما بیشتر هزینه های انجام شده، برای بازی های موبایلی بوده است نه برنامه ها؛ نکته قابل توجه اینجاست که دارندگان گوشی‌های IOS پرداخت بیشتری برای اپلیکیشن‌های موبایلی خود (بازی و غیربازی) انجام میدهند. در نگاه اول شاید به نظر برسد که دارندگان گوشی IOS افراد ثروتمندتری هستند یا از شارژ اینترنت ارزان استفاده می‌کنند اما به نظر می رسد چیزی در مورد فروشگاه اپلیکیشن اپل مردم را ترغیب به پرداخت هزینه می کند.
به لطف گسترش سریعترین اینترنت تلفن همراه و در دسترس بودن ارزانترین شارژ اینترنت، محبوب‌ترین برنامه‌ها برای دارندگان هر دو نوع گوشی اندروید و IOS، شبکه های اجتماعی، پیام‌رسان‌ها و اپلیکیشن‌های کنفرانس ویدئویی هستند. نکته جالب محبوبیت اپلیکیشن TikTok است که احتمالا در ماه های آینده شاهد افت کاربران آن خواهیم بود چرا که این اپلیکیشن به دلیل اینکه سازنده آن یک شرکت چینی است، در آمریکا فیلتر خواهد شد.
و اما در ایران نیز ترکیب محبوب ترین اپلیکیشن های موبایلی تقریبا مشابه روند جهانی را دارد. البته دسته‌ای از برنامه‌های موبایلی هستند که به آن‌ها اپلیکیشن های کاربردی میگوییم و در بین کاربران محبوبیت خاصی دارند. یکی از این برنامه‌ها، اپلیکیشن سامانتل من است که به کمک آن علاوه بر شارژ اینترنت ارزان و بهره‌مندی از سریعترین اینترنت تلفن همراه، میتوان این امور را انجام داد: افزایش اعتبار و پرداخت حساب، مشاهده جزییات مصرف (مکالمه، پیامک و دیتا)، نمایش و خرید پکیج‌های ارزانترین شارژ اینترنت و امکانات متنوع ديگر.

منبغ آمارها: telecoms

افزودن نظر جدید

avatar