سامانتل و دانشگاه امیرکبیر تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

صبح روز سه شنبه هفتم اسفند ماه 1397 طی یک جلسه کاری، اپراتور تلفن همراه سامانتل و دانشگاه امیر کبیر تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
در این نشست که با حضور آقای دکتر سید احمد معتمدی رییس دانشگاه امیر کبیر، آقای مهندس سید هوشنگ مرتضوی، مدیرعامل سامانتل وآقای دکتر جمال غضنفری عضو هیات مدیره سامانتل برگزار شد، تفاهم نامه ای با مضمون همکاری متقابل میان دانشگاه امیرکبیر و اپراتور تلفن همراه سامانتل به امضا رسید.
این تفاهم نامه در خصوص ارایه خدمات اختصاصی مورد نیاز دانشگاه امیرکبیر از جمله: ارایه سیم‌کارت به مدیران و کارمندانِ کادر دانشگاهی و دانشجویان به منظور ارایه خدمات ارتباطی پایه و ارزش افزوده دارای قابلیت (NFC) درنظر گرفته شده است که امکان ارایه خدمات بیشتری را بانام تجاری موردتوافق بر روی سیم کارت فراهم می کند.
ارایه خدمت (MVPN) یا تلفن همراه سازمانی، که امکان تعریف شماره های کوتاه سه، چهار و یا پنج رقمی را برای تسهیل ارتباطات کادر سازمانی فراهم می کند. در این سرویس قابلیت ارتباط با اعضای گروه سازمانی در گستره پوشش کشوری و در محدوده آنتن دهی تنها با شماره گیری چند رقم کوتاه میسر است.
ارایه خدمات پرداخت و کیف پول الکترونیکی مانیز بصورت آنلاین و آفلاین. پیوستگی خدمات قابل ارایه با اتصال به سیم کارت امکان احراز هویت کابران را در زمینه های مختلف فراهم ساخته به تسهیل و تسریع امور کمک می نماید. امکان عملیاتی کردن برخی خدمات دانشجویی از طریق سیم کارت متصل به کیف پول الکترونیکی پیش بینی می شود.
ارایه خدمات ارزش افزوده اختصاصی بر حسب کاربرد و اعلام نیاز دانشگاه و امکانات موجود. همچنین راه اندازی On Campus Service بر اساس امکانات شبکه اختصاصی تلفن همراه دانشگاه امیرکبیر.
ارایه خدمات NFC، همکاری در موضوعات IOT ، همکاری در زمینه طرح های نوپا Startup مرتبط با موضوع تفاهم نامه و همکاری در زمینه برپایی و حضور در نمایشگاه های مرتبط از دیگر بندهای این تفاهم نامه است.
رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به همکاری این دانشگاه با اولین اپراتور مجازی تلفن همراه گفت: زمینه همکاری ما در حوزه‌هایی چون مخابرات،NFC، اینترنت اشیا و بخش‌های نرم افزاری است.
دکتر سید احمد معتمدی در حاشیه امضای این تفاهم نامه گفت اپراتور سامانتل یکی از شرکت‌های موفق در میان شرکت‌های اپراتور مجازی تلفن همراه (mvno) است و می‌تواند همانند اپراتورهای همراه اول ، ایرانسل و رایتل خدمات ارائه دهد.
معتمدی با بیان اینکه در این تفاهم نامه امکانات مناسبی در این زمینه در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: خدمات دانشجویی، کیف پول و NFC از جمله این خدمات است. با استفاده از این امکانات دانشجویان به جای استفاده از کارت از خدمات موبایل‌های هوشمند بهره مند خواهند شد.
به گفته وی بر اساس این تفاهم نامه قرار است بزودی راهکار هایی برای حل مسایل ارزی خرد دانشجویان و اساتید با همکاری صرافی سامان پیش بینی شود.
دکتر معتمدی در خصوص زمینه های همکاری متقابل و ارایه خدمات پژوهشی ابراز امیدواری نمود.
مهندس مرتضوی با اشاره به شروع فعالیت تجاری سامانتل در اسفند ماه 1395 و پس از عقد قرارداد با اپراتور های مادر تمایل خود را نسبت به همکاری با سازمانهای دولتی و خصوصی، مراکز آموزشی، دانشگاه ها و کسب و کارهای بزرگ و کوچک ابراز نمود.
در این نشست اشاره شد با توجه به پتانسیل حضور تقریبا چهار و نیم میلیون دانشجو در کشور زمینه همکاری در این حوزه بسیار وسیع است و آینده خوبی برای انجام پروژه های مشترک دیده می شود. این تفاهم نامه نقطه عطفی در ارتباط حوزه علم و عمل قلمداد می گردد.
مدیر عامل سامانتل بر امکان ارایه مودم و دستگاه تلفن همراه بصورت باندل با گوشی اشاره کردند و در خصوص امکان تهیه سایر تجهیزات مورد نیاز ارتباطی بر اساس تفاهم و شرایط توافقی اعلام آمادگی نمودند.
مهندس مرتضوی افزودند؛ با توجه به اخذ مجوز ارایه خدمات Servco در این زمینه نیز آمادگی همکاری متقابل وجود دارد. همچنین به عنوان عضوی از خانواده بزرگ سامان امکان ارایه خدمات تخصصی در تمامی حوزه های مرتبط فراهم است.
دکتر جمال غضنفری، عضو هیات مدیره سامانتل و نماینده بانک و گروه مالی سامان در خصوص امکان ارایه خدمات بانکی و پرداخت استقبال خود را نسبت به طرح های مشترک اعلام نموده و افزود باتوجه به پیشرفت فناوری و نوآوری ها در زمینه بانکداری الکترونیک، تمایل داریم از پتانسیل موجود تحقیقاتی در سطح دانشگاه صنعتی امیرکبیر با هدف توسعه و بهبود روش های بانکداری دیجیتال منتفع شویم.
با توجه به حضور سامانتل در گروه مالی سامان، ارایه خدمات بانکی-ریالی بانک سامان ، ارایه بسته های بیمه سامان و خدمات ارزی مورد نیاز دانشگاهیان از طریق صرافی سامان برای کاربران سیم‌کارت اختصاصی دانشگاه مورد توافق قرارگرفت.
این تفاهم نامه برای بازه زمانی سه ساله و قابل تمدید بر اساس توافق میان طرفین امضا و مبادله گردید.

Free WordPress Themes, Free Android Games