اپراتور مجازی چیست و چه فرقی با اپراتورهای دیگر دارد؟

اپراتورهای مجازی موبایل خودشان شبکه و زیرساخت فیزیکی جدا ندارند. این شرکت‌ها باید برای استفاده از شبکه تلفن همراه، با یک یا چند از اپراتورهای اصلی موبایل قرار داد بسته تا بتوانند از شبکه آن‌ها استفاده کنند. اپراتور مجازی می‌تواند مشتری، سرویس پشتیبانی، مرکز تماس، بسته‌ها و تعرفه‌ها، برند تجاری و همچنین دفاتر فروش خاص خود را داشته باشد.

فن آوری نسل سوم موبایل (3G) چیست؟

این نسل از شبکه های تلفن همراه، پیشرفته تر از نسل های قبلی بوده و از سرعت و ظرفیت بالایی در انتقال داده برخوردار است و به وسیله آن می توان به اینترنت با سرعتهای بالا دسترسی پیدا کرد . افزایش پهنای باند، سرعت بالا برای اتصال به شبکه و پشتیبانی از فناوری های جدید مواردی است که در فناوری نسل سوم تلفن همراه ارائه می گردد و بدین ترتیب تحولی بزرگ در ارائه خدمات متنوع ارزش افزوده ایجاد کرده است.

سیم کارت USIM چیست؟

USIM در واقع رایانه‌ای کوچک است که می‌تواند چندین برنامه کوچک را در دل خود جای دهد. به عنوان مثال می‌توانید از این سیم‌کارت‌ها جهت پرداخت هزینه مترو و یا دسترسی به قبض موبایل خود بهره برد.
از گوشی‌های هوشمند داخل شبکه نسل سوم که از سیم‌کارت‌های USIM بهره می‌برند می‌توانید جهت برقراری تماس‌های ویدئویی در صورتی که ناحیه مورد نظر شما تحت پوشش شبکه نسل سوم قرار دارد استفاده شود. از امنیت بالاتری برخوردار است و از دسترسی بدون ‌اجازه به خط همراه محافظت می شود و از ایجاد هزینه اضافی ناخواسته توسط افراد نفوذگر جلوگیری می‌شود.

NFC چیست؟

تکنولوژی NFC این تکنولوژی امروزه در اکثر کشورها برای پرداخت در فروشگاه ها، پرداخت بلیط مترو، قطار و اتوبوس استفاده می شود که فقط کافیست که گوشی موبایل خود را به دستگاه مورد نظر نزدیک کرده و خرید خود را انجام دهید.
همچنین افراد در مراکز عمومی مثل مترو، نمایشگاه‌ها، موزه‌ها می‌توانند از طریق گوشی موبایل خود، اطلاعات مورد نظر در این مراکز را گرفته و به راحتی از آن استفاده کنند. در این تکنولوژی به نوعی گوشی موبایل به کیف دیجیتالی ما تبدیل می شود و ما می‌توانیم از این طریق در منزل، در اتومبیل خودر را بدون استفاده از کلید باز کنیم.
مهمترین ویژگی این سیستم نسبت به بلوتوث سرعت بسیار بالای آن است که اطلاعات با سرعت بسیار بالایی نسبت به بلوتوث رد و بدل می شود.

Mobile Payment چیست ؟

پرداخت الکترونيکی عبارت است از “فراهم کردن وسيله پرداخت برای محصولات و خدمات از طريق يک شبکه ارتباطی عمومی (خصوصاً اينترنت) به نحوی که کليه اطلاعات مربوط به پرداخت بوسيله اين شبکه ارسال شده و نياز به هيچ ارتباط خارجی ( فکس، تلفن يا پست ) نباشد.
پرداخت همراه روش پرداخت جایگزین و وفق پذیر جدیدی -به خصوص در آسیا و اروپا- به شمار می‌آید. در عوض پرداخت نقدی، چک یا کارت اعتباری، مصرف کنندگان می‌توانند تلفن همراه را برای طیف گسترده‌ای از خدمات، محصولات دیجیتال و یا محصولات فیزیکی استفاده کنند. به عنوان مثال:
موسیقی، فیلم، آهنگ، بازی آنلاین و یا اشتراک اقلام، تصویر زمینه و دیگر محصولات دیجیتال
• کرایه حمل و نقل (اتوبوس، مترو و یا قطار)، مترو پارکینگ و سایر خدمات
• کتاب‌ها، مجلات، بلیط و دیگر اجسام فیزیکی
چهار مدل اصلی برای پرداخت‌های تلفن همراه وجود دارد:
• پرداخت بر مبنای اشتراک پیام کوتاه
• صدور مستقیم صورتحساب موبایل
• پرداخت موبایل وب (WAP)
• بدون تماس (NFC)

سیم کارت 4G سامانتل چیست؟

نسل چهارم مخابرات همراه است، که تفاوت آن با نسل سوم (3G) این است که علاوه بر خدمات صوتی و سایر خدمات موجود در نسل سوم، امکان دسترسی به اینترنت پهن باند را برای تجهیزات موبایل مانند لپ تاپ های مجهز به مودم های بی سیم USB و تلفن های هوشمند فراهم می نماید.
با مراجعه به نمایندگی ها و دفاتر امورمشترکین سامانتل می توانید اقدام به خرید سیم کارت 4G نمائید.

سرویس های ارائه شده توسط سامانتل كدامند؟

سرويس پيام كوتاه (SMS)همراه با DeliveryReport، سرويس پيام صوتي(VMS)، سرويس نمايشگر (CLIP)، سرويس انتظار مكالمه (Call Waiting)، سرويس انتقال مكالمه(Call Divert)، سرویس اتصال به اینترنت ،کنفرانس تلفنی (call conference)، ارسال emailازطریق SMS ( email by SMS)، محدودیت تماسهای ورودی(Call Barring)، خرید کارت شارژ سامانتل ازطریق اینترنت، خرید کارت شارژ سامانتل ازطریق ATM، دریافت اطلاعات ازوضعیت آب و هوا، نمایش محدوده انتن دهی روی صفحه گوشی (Cell-Info)، دریافت پیام های فرهنگی و تبلیغاتی روی صفحه گوشی(cell-Broadcasting) و سرويس هاي ارزش افزوده .

چگونه می توانم سیم کارت سامانتل را خریداری نمایم؟

جهت خرید سیم کارت سامانتل می بایست با مراجعه به سایت اینترنتی سامانتل www.samantel.ir وبا انتخاب نزديك ترين نمايندگي بصورت حضوري مراجعه كرده و به همراه داشتن كارت ملي خود، سیم کارت را خريداري نمايند.
• چه مدارکی برای خرید سیم‌کارت لازم است؟
• کارت ملی یا شناسنامه جدید دارای کد ملی
• برای اتباع خارجی گذرنامه
• حضور مالک اصلی و یا نماینده قانونی وی هنگام ثبت نام و دریافت سیم کارت الزامی می باشد.

قیمت شارژالکترونیکی سامانتل چقدراست؟

شارژهای الکترونیکی سامانتل پنج نوع است
• شارژ الکترونیکی 10000 ريالي با احتساب مالیات وعوارض سال مربوطه
• شارژ الکترونیکی 20000 ريالی با احتساب مالیات وعوارض
• شارژ الکترونیکی 50000 ريالی با احتساب مالیات وعوارض
• شارژ الکترونیکی 100000 ريالی با احتساب مالیات وعوارض
• شارژ الکترونیکی 200000 ريالی با احتساب مالیات وعوارض

امکان خرید چند شماره از سوی متقاضیان وجود دارد؟

هم اکنون براساس قوانین موجود، هر مشترک سامانتل می تواند حداکثر 7عدد سیم کارت تهیه نماید.

شماره تماس مرکز خدمات مشترکین سامانتل چیست؟

در صورتیکه مایلید از سیم کارت سامانتل خود با مرکز خدمات مشترکین سامانتل تماس حاصل فرمایید، شماره 9999 شماره گیری نمایید و در صورتیکه از شماره ثابت يا ساير سيم كارت هاي موجود در دسترس تماس می گیرید شماره 09999999000 را بگیرید. دقت نمایید که جهت اتصال، تلفن شما باید در حالت Tone قرار گرفته باشد.

چگونه می توان اطلاعات بیشتری در مورد سامانتل کسب نمود؟

از طریق تماس با مرکز خدمات مشتریان شماره 099999999000می‌توان اطلاعات کاملی در مورد سامانتل به دست آورد.

چگونه مي توانم راجع به تعرفه هاي تماس اطلاعاتي بدست آورم؟

اين اطلاعات در برگه تعرفه هاي تماس در داخل پاكت سيم كارت سامانتل قرار دارد. در صورتیکه به برگه تعرفه های تماس دسترسی ندارید، با مرکز خدمات مشترکین سامانتل تماس، یا به صفحه ی طرح ها و تعرفه ها در وب سایت سامانتل مراجعه فرمائید.

کدام شهرستانها تحت پوشش آنتن دهی سامانتل قرار گرفته اند؟

برای اطلاع دقیق از مناطق به صفحه ی نواحی تحت پوشش مراجعه کنید.

آيا سيم كارت سامانتل در خارج از كشور قابل استفاده است؟

سیم کارت سامانتل تنها اپراتوری است که با تمامی اپراتورهای دنیا رومینگ می باشد و قرارداد دارد.

خدمات ارائه شده توسط سامانتل كدامند؟

انتقال سند – تعویض سیم کارت – اصلاح کارت مخدوش- ثبت سند برای سیم کارت بدون اطلاعات – مسدود نمودن – انصراف ازمسدودی – اصلاح سند- فروش سیم کارت

از چه مکان هایی می توان سیم کارت و کارت شارژ سامانتل تهیه کرد؟

شما می توانید از طریق وب سایت سامانتل به صورت آنلاین و یا مراجعه به امورمشترکین سامانتل، شعب منتخب بانک سامان و نمایندگی های مجاز سامانتل (به صفحه ی مراکز توزیع و فروش مراجعه کنید )اقدام به تهیه کارت شارژ و سیم کارت نمایید.

رومینگ سامانتل چگونه می باشد؟

برای اطلاعات دقیق تر به صفحه ی محصولات و خدمات مراجعه کنید و یا با امور مشترکین سامانتل تماس حاصل فرمایید.