پیش بینی شرکت IDC از بازار تلفن های همراه تا سال 2022

بنابر اسناد منتشرشده از سوی شرکت مشاوره‌ای IDC، بازار تلفن‌های همراه هوشمند موفق خواهد شد تا در سال 2022 از تاثیرات زیان‌بار همه‌گیری ویروس کرونا رهایی یابد. همچنین پیش‌‌بینی می‌شود بازار تلفن همراه نسبت به سال گذشته با کاهش 9.5 درصدی (1.2 میلیارد واحد فروخته‌شده) روبرو شود. فروش دستگاه‌های همراه هوشمند در ماه‌های آتی به‌تدریج رشد خواهد کرد؛ طوری‌که در سال 2021، با رشد 9 درصدی به جایگاه پیشین خود در سال 2019 بازمی‌گردد و در سال 2022 با رشدی قابل‌توجه روبرو خواهد شد.
IDC در بخشی دیگر از گزارش خود به نسل پنجم و جدید ارتباطات تلفن همراه (و دسترسی گسترده‌تر با اینترنت ارزان) می‌پردازد؛ فناوری که به تدریج در مناطق مختلف در سراسر جهان ظهور خواهد کرد و در سال‌های آینده، تلفن‌های همراه بسیاری از آن پشتیبانی خواهند کرد. در سال 2023 نیمی از بازار تلفن همراه با دستگاه‌های همراه هوشمند مجهز به فناوری 5G پر خواهد شد و چین پیشتاز این عرصه خواهد بود. استفاده گسترده‌تر از فناوری موجب کاهش قیمت فروش دستگاه‌های همراه و ارائه اینترنت ارزان می‌شود، طوری‌که به طور میانگین هر دستگاه ظرف سه سال آینده به مبلغ 495 دلار ایالات متحده فروش خواهد رفت.
تغییرات تدریجی و در حال گسترش در بازار تلفن همراه و تاثیرات‌شان بر کسب‌وکارهای دیجیتالی در ایران هم به رشد و توسعه اپراتورهای مجازی منجر شده است. در این میان، سامانتل بعنوان اولین FULL MVNO ایران با ارائه انواع سیم کارت اعتباری، سیم کارت دائمی و اینترنت ارزان پرسرعت، و نیز محصولات سازمانی مانند سرویس APN و سرویس MVPN نقش مهمی در مسیر این تحولات و ظهور فناوری 5G ایفا خواهد کرد.
منبع: somag news

افزودن نظر جدید

avatar