NFC چیست ؟

واژه NFC مخفف Near Field Communication یا ارتباطات میدان نزدیک است. به زبان ساده، گوشی شما با استفاده از سیمکارت NFC سامانتل قابلیت امکان ارتباط برقرار کردن با دستگاه های مجاور خود را پیدا می کند.

این فناوری تا فاصله چند سانتیمتری نزدیک خود را پوشش می دهد و بین دو دستگاه ارتباط بی سیم برقرار می کند. به این ترتیب، هر دو دستگاه امکان ارسال و دریافت اطلاعات به یکدیگر را پیدا می کنند. این فناوری هیچ نوع وابستگی به ارتباط اینترنت یا هر اتصال دیگری ندارد. به این معنی که حتی اگر گوشی شما هوشمند نباشد می توانید با استفاده از سیمکارت NFC سامانتل از مزایای این فناوری بهره مند شوید. استفاده از این فناوری هیچ هزینه ای در بر ندارد. از کاربرد های این فناوری می توان، خواندن یا نوشتن اطلاعات مانند اسکن تگ ها ی یک برچسب، ارتباط با کارت ها مانند پرداخت هزینه در فروشگاه و ارتباط یک به یک مانند انتقال فایل از یک وسیله به یک وسیله دیگر مجهز به این فناوری نام برد.
این فناوری در سیمکارت های سامانتل بستری امن را برای انجام خدمات پرداخت و بانکداری همراه فراهم کرده است. پرکاربردترین مزایا سیمکارت NFC سامانتل پرداخت پول و انجام تراکنش است. با ساده ترین وسایل ارتباطی و به راحتی توانایی استفاده از این نوع سیمکارت سامانتل را دارید.
از طریق سیمکارت سامانتل شما می توانید از خدمات بانکی و پرداخت مانند مانده حساب، پرداخت قبوض و پرداخت های خرد همانند پرداخت هزینه وسایل نقلیه عمومی به جای استفاده از پول نقد و حتی دریافت کارت پرواز و بلیت درکوتاهترین زمان ممکن و به آسانی بهره مند گردید.

افزودن نظر جدید

avatar